image description

Дудка Роксолана (Полтава, Україна)


Учасниця більш ніж п’ятдесяти спільних проєктів, виставок, фестивалів, резиденцій та симпозіумів мистецтв на території України та закордоном.

Персональні виставки відбулися 2014–2015 (Україна), 2017 (Литва, м. Клайпеда). Роботи знаходяться в збірці Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ), Національного музею українського народного декоративного мистецтва (м. Київ), а також у приватних колекціях в Україні, Польщі, Литві, Австралії, Північної Македонії, Франції, Китаї, Німеччини та Південної Кореї.

Опис проекту

Відео-арт

NO NAME

В даному проєкті образ черепа зіставлений по моєму портрету з відео-ряду та складається з квадратів кольорової анімації і являють собою переосмислення авторських живописних картин декоративного малярства через трактування їх AI як «портрети». На фоні фрактальними метаморфозами видозмінюється задублюване зображення картини «Дерева життя». Працюючи з етнічною ідентифікацією через дослідження, вивчення та інтерпретації знаків та символів в українському народному мистецтві, в даному проєкті, я переношу акценти з персоналізованих метафор на узагальнений символ та переосмислюю поняття етніки та автентики через аморфні портрети неіснуючих людей створених штучним інтелектом.

ЯНГОЛ

Янгол це в першу чергу духовна істота, що має крила. Але у даному випадку істота стає янголом через духовне збагачення та усвідомлення своєї індивідуальності. Звичайна фігура розкриває внутрішній потенціал для себе та світу, створюючи в пустому середовищі без «зерна» та «умов» дещо унікальне та неповторне. Трансформація середовища відбувається зсередини назовні, вона окриляється та стає янголом давши початок життю.

КОРІННЯ

В даній роботі я спробувала переосмислити відомі тези про зародження життя та людей на Землі. Єдине коріння, що є центральним об’єктом серед ледь впізнаваних овалів чоловічої та жіночої голів не підпорядковане нікому, але являє собою бажане для обох сторін. Птахи, що несуть голови символізують природу, що дає життя всьому, але лишається «в тіні»… Горщик то лоно, а квітка то плід пристрасті, що гіпнотизує та пробуджує думки, бажання та страхи.

connect