LOOK at me: новий погляд на фотографії Стенлі Кубрика

В рамках фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week презентували виставку «LOOK at me» в артпросторі *8 ПРИЧАЛ. Через карантинні обмеження захід пройшов без відвідувачів.

Представлені роботи – це актуалізація фотографій американського режисера Стенлі Кубрика 1946-1950 років через їх взаємодію із цифровими інструментами. Помилки і випадковості в обробці сигналу породжують специфічне образне середовище, яке через свою деформацію дозволяє переосмислити вже встановлені художні структури і форми.

«Те, що ми тут бачимо – це якісно новий продукт. Своєрідна синергія старої Америки і нової реальності, переданої українськими художниками. Хлопцям вдалося перетворити документалістику в сучасне мистецтво за допомогою графічних експериментів», – впевнений Євген Гомонюк, співорганізатор фестивалю.

Євген Гомонюк

20 фотографій із фотоархіву режисера представлені на виставці в інтерпретації сучасних українських художників – братів Іваната Василя Костенків, вони ж BRATY, які демонструють новий погляд на естетичні події.

У 1945 році майбутнього режисера взяли в штат журналу LOOK Magazine – американського соціально-політичного видання, де особливу увагу приділяли фотографії. Тоді 17-річний Стенлі Кубрик став наймолодшим фотографом в історії журналу.

Він пропрацював в журналі п’ять років – до 1950 року. Всі ці роки Кубрику було доручено робити репортажні знімки Нью-Йорка, фотографувати повсякденне життя міста і його жителів. За цей час він зняв понад 15 тисяч кадрів. Всі вони зберігаються в архіві Музею Нью-Йорка та Бібліотеці Конгресу. Це кадри з нічних клубів, світського життя, спортивних змагань і стріт-фото. Редизайн цифрових фотокопій з музейного та бібліотечного зібрань склали основу експозиції «LOOK at me».

Стенлі Кубрик – американський режисер і продюсер, якого вважають одним з найбільших геніїв світового кінематографу ХХ століття. Свою першу роботу він представив у 1951 році – документальний фільм «День сутички» про боксера Роккі Граціано, а його перший повнометражний фільм «Страх і жадання» вийшов через два роки. Популярність режисерові принесла військова драма «Спартак», а найпопулярнішими фільмами Кубрика стали «Сяйво», «Космічна одіссея 2001», «Заводний апельсин», «Суцільнометалева оболонка» та «Із широко заплющеними очима».

Виставка триватиме до 16 травня. Організатори сподіваються на вихід Миколаєва з червоною карантинної зони та відповідне послаблення обмежень на проведення масових заходів. В цьому випадку роботи авторів будуть доступні для живого перегляду.

Фестиваль актуального мистецтва Mykolaiv ART Week проводить Платформа MY ART у партнерстві із Агенцією розвитку Миколаєва та артпростором *8 ПРИЧАЛ за підтримки Посольства США в Україні.