image description

Дар’я Пугачова та Жанар Берекетова (Київ, Україна; Москва, Росія)


Даша+Жанар – колаборація художниць з Києва і Москви. Вони знайомляться через спільну мистецьку практику, стають друзями по листуванню. Довгий час художниці не бачилися і не спілкувалися наживо. Основний спосіб комунікації – спільні роботи: відео, інсталяції, об’єкти, самвидав і перформанси.

UNLOCK PERFORMANCES

Відео-арт. 2019-2020

Опис проекту

Unlock – це серія з чотирьох перформансів, знятих у Києві. Жанар приїжджає до Києва, щоб не-зустрітися з Дашею. Художниці досліджують різні форми взаємодії – від невербальної до тілесної. Перформанси «розблокують» комунікацію (голос, дотик, візуальний контакт). Кожна з серій наближає зустріч художниць.

# 1

Липень, 2019

Даша і Жанар досліджують невербальну взаємодію у русі – плавання і танець. Художниці занурюються в воду і танцюють під музику, яку підібрали одна для одної. У цьому перформансі вони автономні. Це непрямий тілесний досвід.

# 2

Листопад, 2019

Цього разу взаємодія пряма. Вони вчаться довіряти одна одній – Даша падає спиною в руки Жанар. Художниці грають в бадмінтон через чорну тканину. Вони допомагають деревам з’єднатися і в той же час обіймаються самі. Даша і Жанар викрикують імена одна одної на відстані і взаємодіють тілесно. Нарешті, вони зустрічаються в метро, де відбувається удар наосліп.

# 3

Лютий, 2020

Третій перформанс сформований на зіткненні. Художниці кидають виклик собі та одна одній. Біг, удар, падіння. Даша штовхає Жанар в спину, просуваючи її по платформі метро до ескалатора. Жанар повертає акумульовану енергію тоді, коли встає на спину Даші.

# 4

Жовтень, 2020

Даша і Жанар в одному просторі: паралельно, перпендикулярно і по діагоналі вони рухаються назустріч одна одній. Кожен з перформансів посилається на один з попередніх. Нарешті, художниці зустрічаються поглядами.

connect