image description

Дарина Балабай (Львів, Україна)


Кінорежисерка аматорка, членкиня Української Кіноакадемії, співзасновниця ГО “Сашко Балабай Промоушн”, фотографиня,  мисткиня, громадська діячка, журналістка, членкиня міжнародної федерації журналістів(IFJ) та Національної Cпілки  Журналістів України, волонтерка.

Народилась у1980 році в м. Харків. Поступила в Харківський Університет ім. Каразіна на спеціальність перекладач з англійської. Має незакінчену вищу освіту. У 2015 році переїхала з родиною до Львова. У 2016 році разом з чоловіком заснувала кіностудію “Palm.L studio”. З того моменту в їх спільному доробку вже більше 20 документальних фільмів. Бере участь в зйомках в якості другого оператора та режисера, режисера-постановника. Займається продюсуванням спільних проєктів та організацією проєктних процесів.

Протягом 2020 року Дарина спільно зі своїм чоловіком створили міжнародний арт проєкт “Місто VS Карантин”, в якому взяли участь фотографи з більш ніж 80ти країн світу.

ЩАСЛИВИЙ КВИТОК

Фотопроект. 30х40 см, цифровий друк, 2020

Опис проекту

Що приховано під скретч шаром лотерейного квитка? Виграш та шалена радість від того, що удача на твоєму боці, програш і руйнування сподівань чи спустошення та невідомість?

Що очікує на нас після закінчення карантинів і обмежень, які стримують нас через пандемію?

Як зміниться наше життя після успішної перемоги над вірусом?

Ці та інші питання я ставила собі під час роботи над проектом.

Я маю великий фото архів життя свого міста до та під час пандемії, що надихнуло мене створити проект про уявний майбутній світ після пандемії. Я використала експериментальну техніку для імітації захисного скретч шару, який зазвичай використовують на лотерейних квитках. І ось перед глядачем повстають такі очікувані моменти пост карантинного життя, нашого майбутнього спільного, соціального, мистецького та культурного життя після закінчення пандемії та карантинних обмежень.

Це світ, де місто знов повертається до свого звичайного життя, де мешканці міста не змушені вдягати маски. Світ, в якому люди не вираховують з ким і в якій кількості їм буде безпечно провести час, відсвяткувати свята.  Світ, де відбуваються галасливі та яскраві події, багатолюдні концерти, велопробіги, ярмарки. Це той світ, що робить наше життя повноцінним та наповненим емоціями.

connect