image description

Катя Кононенко (Київ, Україна)


katyakononenkoart.com.ua

Молода українська мисткиня сучасного живопису. Займається абстракцією, використовуючи відкриті яскраві кольори, прості форми, зрозумілі лінії, підкреслює об’єми текстурами. В основному працює з олією, акрилом на полотні, змішаними техніками, чорнилом на папері.
Катя народилася в Україні. Закінчила факультет психології. Під час курсових та дипломних робіт вивчала психологію кольору, арт-терапію на кафедрі медичної психології та психотерапії. Юнгіанські архетипи, его-стани, екзистенційні питання та дилеми індивідуальності у суспільстві, поряд з природою та на самоті – провідні теми дослідження для авторки.

Персональні виставки

2020 – “Текстури”, Soul cafe, Київ
2020 – “Колір, форма, та лінії”, Creative Quarter, Astarta, Київ
2020 – “Морські абстракції”, медичний центр “Особливий”, Київ
2020 – “Мадагаскар”, Creative Quarter, Gulliver, Київ
2020 – “Морські абстракції” , Anthill Space, Київ
2020 – “Covid Art”, True Office, Київ
2019 – “Ісландія” , Creative Quarter, Gulliver, Київ

Опис проекту

Процес створення твору є співпрацею-експериментом ідеї, обраних матеріалів та одухотворення продукту творчості. Така комбінація дає самовираження не тільки автору проєкта, а й дозволяє впустити в процес спонтанність та життя, гру та трансформацію, взаємообмін енергіями. В контакті з тими чи іншими медіа одні й ті ж герої та концепти починають розвиватися по-іншому. Діалог між фарбою/полотном/пензлем та мисткинею так само важливий, як діалог людина-людина.

Результатом роботи стає не тільки створений арт-об’єкт, а перетворена реальність навколо та всередині самого автора. Одухотворюючи твір, здатний викликати відгук у глядача, художниця приймає той факт, що світ постійно змінюється і Я є теж його частиною, що постійно рухається та розвивається.

Художниця навмисно спрощує та абстрагується від впізнаваних та очевидних фігур, щоб винести смисл твору на перший план. Мисткиня намагається спровокувати у глядача емоційний відгук, який потягне накладання власного досвіду на побачене. Яким смислом глядач вирішить його наситити?

Універсальна символіка (колір, лінія, форма, текстура) дає можливість обійти культурні протиріччя, задані  по зразку теми і надати глядачу свободу віднайти свої смисли в творі. Як глядач буде користуватися цією свободою? Що побачить в цій символіці? Мистецтво, на думку авторки, є смислотворчим і допомагає пізнати свій внутрішній та зовнішній світ. А процес його створення, як і споглядання, є терапевтичним.

“Black”. Акрил на полотні. 100х80 см. 2020
“Isolation”. Акрил на полотні. 100х80 см. 2020
“Red”. Акрил на полотні. 100х80 см. 2020

connect