image description

Маргарита Журунова та Богдан Локатир (Вінниця-Львів, Україна)


Творче об’єднання існує з 2015 року, від першого спільного проєкту, створеного на зимовому фестивалі ленд-арту «Міфогенез».
Обидва учасники разом навчались в Українській академії друкарства на кафедрі книжкової та станкової графіки, та закінчили її у 2018 році зі ступенем магістра. До цього Богдан Локатир також навчався у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша за напрямом «художня кераміка».
Основними напрямами діяльності групи є мистецтво довкілля та естампна графіка, артбуки.
Також у 2019 році обидва художники стали лауреатами стипендій Президента України для молодих письменників і митців, та отримали грант Президента України на створення другого тому артбуку «Український бестіарій». Фіналісти конкурсу сучасного мистецтва ім. Натана Альтмана (Вінниця, 2018), Другої бієнале молодого мистецтва (Харків, 2019), M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen (галерея М17, Київ, 2020)

СТРАХ БЛИЗЬКОСТІ

Відео-арт, ленд-арт, 1,22 хв, 2017

Опис проекту

Ця робота першопочатково була створена у рамках ленд-арт програми Фестивалю кіно та урбаністики «86» (темою фестивалю була «Intimacy» / «Близькість»), у 2017 році. Несподіваним відкриттям для авторів стало те, яких нових сенсів набула ця робота зараз, у 2021 році, в часи всесвітньої пандемії і всіх нових абсцесів, які її супроводжують.

Робота, це інтерактивна інсталяція, дві великі повітряні кулі, вкриті гострими шипами ззовні. Кулі вертикально закріплені резинками в критичній близькості – рухаючись й розгойдуючись від найменших рухів повітря, вони постійно загрожують знищити одна одну.

Це взаємна беззахисність, пасивна агресія. Страх і напруга – і тривожні кидки лише посилюють їх. Страх доторку, страх близькості – це стан, в якому ми всі зараз живемо.

connect