image description

Олексій Зайцев (Київ, Україна)


Художник, графічний дизайнер, організатор мистецьких фестивалів, що народився і виріс у Києві. Освіту здобув на кафедрі графіки КПІ та графічного дизайну НАУ.

Мистецьку кар’єру розпочав у 2009 році у складі групи «Автор Невідомий». Зайцев займається міждисциплінарними практиками, де мистецтво перформансу є основою для мистецьких досліджень. У своїй роботі працює з соціальними, суспільно-політичними темами. Його твори часто інтерактивні і вимагають активної участі аудиторії для створення спільної дії.

Олексій є організатором та куратором міжнародного фестивалю мистецтва перформансу «Carbonarium», що проходить у Києві з 2018 року; співзасновник фестивалю соціальної реклами «Molodiya Festival»; один з десяти номінантів проекту «Суспільна Угода 2017», організованого фондом «Ізоляція»; та багато іншого.

ВСІ МОЇ ГРІХИ

Інсталяція, 2020

Опис проекту

Сфера відкритих даних стрімко розвивається. З її розвитком виникає спектр нових можливостей, викликів, та небезпек. Як це не парадоксально, але зі зростанням руху відкритих даних паралельно зростає посилення прав інтелектуальної власності. Це зумовлює ризик монополізації відкритих даних великими корпораціями та урядами, та вимагає високої цифрової грамотності користувачів.

В цій роботі художник звертається до класичного жанру мистецтва, портрету, який не втрачає своєї актуальності та популярності впродовж тисячоліть. В епоху глобалізації портрет стає джерелом обробки біометричної інформації та розвитку нейронних мереж.

Робота складається з флеш накопичувача, а також аудіо файлу та текстового документу, які відтворюють вміст фізичного носія у вигляді набору чисел. На флешці знаходиться персональна інформація автора проєкту (паспортні, контактні дані, реєстрації, володіння нерухомістю та ін.), яку він отримав з відкритих джерел.

connect