image description

Петра Йовановська (Скоп’є, Північна Македонія)


Народився в Єсеніку, Чеська Республіка, наразі Живе і працює художником у Скоп’є, Північна Македонія. Отримала освіту на Факультет образотворчих мистецтв у Скоп’є, Північна Македонія, кафедра Графіки.

На рахунку художниці 47 персональних виставок та участь у 300 колективних виставках. Кураторка та організаторка арт-проектів.

DISTANCE / ДИСТАНЦІЯ

Фотопроект. 40х60 см, цифровий друк, 2020

Опис проекту

Кола в роботах представляють позначки відстані, призначені для того, щоб тримати людей на відстані 2 метрів.

Коло не має ні початку, ні кінця, ні кутів, ні сторін. Вони не обмежують, хоча і надають форму. В них і поза ними все знаходиться в русі. Це також нуль, з якого все починається і до якого все врешті повертається. Він закликає до дії, символізує часові цикли, рух планет навколо Сонця, сукупність, реалізацію, зосередженість, спільність, досконалість, революцію та еволюцію. Існує чітка асоціація з утробою матері, плодом, насінням, клітиною. Психологічно кажучи, коло дозволяє нам закарбувати себе, тобто своє «Я», в одну універсальну, безмежну схему Всесвіту і, таким чином, прирівняти себе до всіх живих істот, навіть до всього, що нас оточує.

«Це саме те, що я роблю, закарбовуючи «себе» – свої думки, емоції, світогляд, по колу в межах картини. Я роблю це, використовуючи різноманітні засоби масової інформації та такі техніки, як ліногравюра та сухї точки, колаж, фотографія, досліджуючи нескінченність варіантів гри з колом. Завдяки послідовності та множенню однієї і тієї ж форми я досягаю чітко вираженої динаміки зображення, яку воно посилює зі структурністю, з посиланням на рельєф самої техніки сухої точки або нашарування колажу».

connect