image description

Роман Хрущ (Львів, Україна)


Навчався у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. Івана Труша (2009-2015 р.), та у Львівській національній академії мистецтв (2015-2017р.). Працює у напрямку пост-традиціоналізм. Учасник більше 50ти групових виставок в Україні та за її межами.

СЕРІЯ РОБІТ

Полотно, олія. 2020-2021

«В дитинстві любив вилазити на дерева. Чим далі піднімався, тим краще треба було триматись, адже вітер все більше і більше розхитував. Досягнувши вершини, міг бачити все із іншого ракурсу, та одночасно їсти, чи то черешні, вишні або яблука. Та попри такі плюси був і мінус, вітер. Вітер, який сильно розхитував і потрібно було міцно триматись, триматись дерева, його коріння. Так і у своїх роботах я досліджую і показую своє коріння. І одночасно стаю, як те дерево, яке міцно тримається свого коріння та може роздавати всім свої плоди.

Сукупність звичаїв, традицій, моделей поведінки набутих або переданих. Пам’ять, яка поєднана із Єдиним Коренем усього. Образи, тіні, відбитки, які виринають із неї показують нам себе, себе справжнього, глибокого, вічного. Це вічне живе в нас і з нами, а ми зазираємо у “вікна” Його оселі і не всі наважуємось зайти, навчитись робити крок всередину, а не лише блукати довкола неї, як чужий, не свій, не бажаний. В ній ми знайдемо, розчистимо, осягнемо себе і зможемо в повноті втілити покликання дане нам. Допоки ми блукаємо, ми – тінь, відколи знайдемо ми – повнота. Коріння, які нас зв’язують, поєднують із Оселею, які не дають нам заблукати повністю, а як нитки пов’язують нас. Коріння речей, подій, наслідків, можливостей. Коріння енергій предків, Предка».

Всі ми плоди одного Дерева, однієї Оселі.

“Корінь № 98”. 200х120. Полотно, олія. 2020
Роман Хрущ “Жовті”. 50х40. Полотно, олія. 2021
“Корінь № 90”. 165х90. Полотно, олія. 2020
“Маки”. 50х40. Полотно, олія. 2021
“Корінь № 9”. 165х100. Полотно, олія. 2020

 

connect