image description

Сашко Балабай (Львів, Україна)


Кінорежисер-аматор, поет, митець, член Української кіноакадемії, співзасновник ГО «Сашко Балабай Промоушн», фотограф, журналіст, член міжнародної федерації журналістів та Національної спілки журналістів України, волонтер.

Мені 49 років, почав малювати у 49 років, мистецтвом займаюся із самого народження. Спочатку мистецтво ходити-говорити, потім дитячий садочок, потім трепанація черепа після невдалої гри на дитячому майданчику, реанімація, пів року в нейрохірургії, потім школа, п’ять чи шість струсків мозку. Все це було обгорнуто у життя в СРСР: «…»

Потім документальні фільми. Деякі з них взяли нагороди на закордонних кінофестивалях. Українська кіно спільнота наше із дружиною кіно мистецтво не сприйняла, вважаючи нас аматорами, хоча ми і є аматори, бо профільної освіти в кіно виробництві немає. «…»

Зйомки і спілкування із наївними художниками були чарівним копняком, який спонукав мене до живопису. Я зрозумів, що можна не боятися малювати і показувати свої роботи публіці, навіть якщо не маєш художньої освіти і тобі майже 50 років. Я почав малювати 1-го грудня 2020 року. Зараз в доробку більше 30 робіт акриловими та олійними фарбами.

ШТУРМ КАПІТОЛІЮ. ОРГАЗМ

полотно, акрил, 70х70 см, 2021

Це були шокуючі кадри штурму Капітолію Сполучених Штатів. Рогатий шаман в надприродньому оргазмі, який тепер увійде в підручники історії  США, мені нагадав Герострата, який палить не храм Артеміди, а сучасну демократію.

ФОРМУЛА КОХАННЯ

полотно, акрил, 65х80 см

Париж. Місто кохання. Коли я був з дружиною в Парижі, до кохання справа так і не дійшла, бо в нашому номері в хостелі з нами був наш старший товариш. Тому кохання в Парижі для мене асоціюється з чимось чорно-білим, оточеним кольоровими мріями, в яких я шукаю формулу кохання в Парижі.

“Формула кохання”. Полотно, акрил, 80Х65 см

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

полотно, акрил, 60х70 см

У 2014 році я став свідком початку тотальної декомунізації України. Пам’ятники Леніна злітали зі своїх п’єдесталів настільки швидко, що птахи не встигали срати на голову вождя світового пролетаріату.

“Декомунізація”. Полотно, акрил, 60х70 см,

connect