image description

Софія Короткевич (Львів, Україна)


За освітою художниця декоративно-прикладного мистецтва та монументального живопису. Авторка веде розвиваю свою мистецьку діяльність паралельно з основною роботою в інституції Jam Factory Art Center (Львів).

У своїй мистецькій практиці шукає шляхи взаємодії з природними властивостями матеріалів, з якими працює. Намагається не лише підлаштовувати їх під власне бачення і вимоги, а й давати простір для проявлення своїх фізичних властивостей кожному з елементів мистецького процесу. Знаходить певну філософію в процесі маніпуляцій над матеріалом і проведення цьому аналогій з явищами, що ми зустрічаємо в довкіллі на рівні щоденних взаємодій. Техніки, в яких працює авторка: скульптура, мала пластика, інсталяція, графіка.

РЕЖИМ ON

Інсталяція, гута, змішана техніка. Скляна куля, мікросхема, мигаючий діод, мох. Діаметр 180 мм.

Опис проекту

Ні для кого не секрет, що світ зазнав колосальних змін за останні кілька десятиріч, а епоха антропоцену лише набирає обертів. Постійне оцифровування життя стало новою нормою, а питання, до чого веде масова глобалізація все частіше постає як в буденних розмовах, так і на міжнародній арені усіх професійних рівнів.

В даній інсталяції я зображую Землю в вигляді крихкої скляної кулі, а її нутро – як мікросхему з мигаючим блакитним діодом, що виринає, а заразом і домінує над природним ареалом планети. Блакитний колір сьогодні стійко асоціюється з техногенним світом, є найпопулярнішим для брендування об’єктів цифрових технологій. Здавалось би заспокійливе мигання діода, насправді є постійним нагадуванням, що кібер світ завжди в режимі ON в усіх куточках світу та щосекунди в нього вливається нова порція закодованої інформації. Тим самим віртуальне середовище планети ще більше розширюється, а, можливо, навіть саме зараз через цей процес змінюється її власне ДНК.

 

connect