image description

Трайче Чатмов (Скоп’є, Північна Македонія)


Трайче Чатмов народився 1971 року в Скоп’є. Закінчив магістерські студії під наставництвом професора Родолюба Атанасова. Вивчав живопис і філософію під наставництвом професора Кирила Темкова.

Персональні виставки проводились у Північній Македонії, Сербії. Брав участь у багатьох колективних виставках в Македонії, Мюнхені (Німеччина), Варшаві (Польща), Канагава (Японія), Мурській Суботі (Словенія), Крагуеваці (Сербія), Велико Трново (Болгарія), Дубаї тощо.

Крім живопису, він також займається фотографію, анімацією та документальним кіно, за що отримав кілька нагород у 1997 році («Найкраща камера» та «Найкраща режисура короткометражних фільмів», Times).

ЖОРСТКА ПРАВДА

Серія робіт. Полотно, акрил. 2020

Опис проекту

Істина як абстрактне поняття людської індивідуальності – це чеснота, від якої сучасний homosapiens все більше дистанціюється, дедалі більше боїться і приховується, не визнаючи своїх слабкостей і недоліків, забуваючи про тотальну недосконалість свого виду. Але є один момент, про який ми забуваємо, і це те, що лише зіткнувшись з правдою, ми зможемо побачити свої вади та вади інших, а звідти зробити правильний розрахунок для формування нашого мікросвіту. Саме таким чином були створені ці твори. Вся ця ізоляція в минулому році, головною рисою якої є глобальна пандемія, виявила всі ці вади людини як особистості, а також усього суспільства як системи, в якій функціонує людина. Звідси здатність митця бачити, простіше кажучи, правду як про себе, так і про все інше. Посилаючись на його глибоко закопану істину, переглядаючи всі ті забуті переживання, кохання, бажання, спонукання, пороки та страхи. Це була виняткова можливість мати можливість у такій ізоляції, коли тиша блокування така гучна, що змушує вас заглибитися в себе якомога емпатійніше, щоб досягти якомога більшої самосвідомості.

“Freedom”. Акрил на полотні. 70х50 см.
,,Hugging the city”. Акрил на полотні. 40х40 см.
,,COVI PANIC”. Акрил на полотні. 100х100 см.
“Aperian in free fall”. Акрил на полотні. 100х70 см
,,Isolated case”. Акрил на фанері. 100х70 см.

connect